Výlet

Na výlet jeli školáci i školkáčci ve čtvrtek 16. června společně. Doprovázelo je i deset dospělých. Jeli jsme autobusem na hrad Roštejn. Během dopoledne jsme viděli divadelní představení, absolvovali jsme pohádkovou prohlídku hradu, výcvik psů. Některé děti si nechaly pomalovat obličej nebo dát tetování. U stánků se občerstvily a koupily si suvenýry.

Roštejn

Na nádvoří

O malý štít města Dačice

Necelý týden po Domamilských hrách jsme opět závodili. Tentokrát v Dačicích na tradičních atletických závodech. Proti loňsku se opět všichni zlepšili, ale konkurence byla veliká, takže jsme přece jen medaili nepřivezli.

Terezka po startu na 50 m

Domamilské sportovní hry

Vynikajícího úspěchu dosáhla na Domamilských hrách (25. května) Diana Bari, která získala bronzovou medaili v hodu kriketovým míčkem. Na její úspěch navázaly týmy v kopané i ve vybíjené. V obou soutěžích jsme sice skončili až šestí, ale proti loňsku jsme byli soupeřům zcela rovnocennými partnery. Ve fotbale jsme třikrát remizovali (s Lihohoří, Jakubovem a Třebelovicemi) a jen s Budíškovicemi jsme odešli poražení. Podobně jsme si vedli ve vybíjené, kde jsme dokonce nad Třebelovicemi zvítězili a jen těsně jsme prohráli souboje s Budkovem, Jakubovem a Litohoří.

Již teď se těšíme na úterní atleticiké závody v Dačicích. Zúčastníme se tradiční soutěže O malý štít města Dačice.

Náš tým při vybíjené

Dopravní soutěž

Ve čtvrtek 12. května jsme se zúčastnili okrskového kola v dopravní soutěži. V mladší kategorii (5. a 6. ročníky) soutěžilo 5 škol a každou reprezentovaly 4 děti. V celkovém součtu jsme se sice umístili až pátí, ale vše vynahradila Šárka Kolaříková. Nechala za sebou 18 soupeřů a získala vynikající 2.místo. Ostatní dívky se umístily ve druhé desítce.

Šárka

Ostatní fotografie se nacházejí ve Fotogalerii.

Besídka ke Dni matek

Besídka se uskutečnila ve středu 11. května.

Besídka

Den Země

V pátek 22.dubna jsme si udělali pěší výlet kolem Budečského rybníku, zastavili jsme se v lese Boroví u kapličky a navíc jsme cestou čistili les. Nasbírali jsme plný pytel odpadků. Po návratu jsme si udělali ohníček a opekli si špekáčky.

U kapličky

Opékačka

I takhle se dají trávit přestávky v ZŠ:

Věž přes metr a půl vysoká

Pavlova skládačka

Pyramida

Ve středu 20.dubna 2016 se uskuteční schůzky s rodiči. Můžete přijít k individuálnímu pohovoru kdykoliv v době mezi 13.30 až 16 hodin (pokud Vám to nevyhovuje, domluvíme se na jiném čase nebo termínu).

Veliký sportovní úspěch!

Ve středu 23. března 2016 jsme se zúčastnili turnaje na ZŠ Boženy Němcové v Dačicích. Kromě naší školy přijely i další malé školy z Budíškovic, Starého Hobzí a Českého Rudolce. Domácí škola ZŠ B. Němcové postavila tři družstva - třeťáky, čtvrťáky a páťáky.

Ve fotbale jsme sice všechna čtyři utkání prohráli, ale v přehazované jsme si vše vynahradili. Se třemi výhrami a dvěma porážkami jsme obsadili nádherné 2. místo! S vítěznými čtvrťáky ze ZŠ B. Němcové jsme prohráli o jediný bod, takže k celkovému vítězství bylo nakonec velmi blízko.

Fotografie z turnaje již brzy naleznete v naší Fotogalerii.

Úspěšná výprava

Maškarní karneval

V pátek 26. února 2016 si děti oblékly kostýmy a poveselily se při hrách a soutěžích. Na ochutnávku zdařilé akce připojujeme pár fotografií, ostatní jsou k nahlédnutí ve Fotogalerii.

Masky na návsi

Soutěže masek

Hry

Nabídka zaměstnání:

Od školního roku 2016/2017 nabízíme na hlavní pracovní poměr pracovní místo učitel 1.stupně ZŠ. Podmínky: VŠ, učitelství 1.stupně ZŠ

Úvazek učitele činí 0,4.

Zápis do 1. ročníku ZŠ Budeč

se uskuteční

ve čtvrtek 21. ledna 2016 od 13.30 do 16 hodin.

K zápisu se mohou dostavit děti, které se narodily do 31.srpna 2010.

Srdečně zveme děti i jejich rodiče!

(k zápisu je potřeba přinést vyplněný Dotazník pro rodiče žáka 1. ročníku ZŠ a občanský průkaz)

Zveme Vás na vánoční jarmark a besídku.

Od pondělí 14. prosince do pátku 18. prosince budeme prodávat na školní chodbě výrobky, které jsme spolu se školkáčky připravili na jarmark. Ve středu vás rádi přivítáme na našem vánočním vystoupení.

Připojujeme pár fotek ze zdobení perníčků a z otevření jarmarku.

Zdobíme

To se to povedlo!

A jarmark může začít

Přišli Mikuláš, anděl a čert! V pátek 4.prosince 2015 nás navštívila známá trojice z nebe i z pekla. Mikuláš přečetl hříchy, ale také pochválil a rozdal dárky. Pár fotek z jejich návštěvy: (další ve Fotogalerii)

Už je tady čert

Mikuláš a anděl

Šárko, nezlobila jsi?

V pátek 13. února 2015 si děti nasadily masky a oblékly kostýmy a přivítaly MASOPUST. V kulturním domě si společně se školáky zahrály hry a zasoutěžily si.

Fotografie z této akce:

Všechny masky

Martin

Šárka

Aneta a Tim

Pavel

Družstvo dívek

Zápis do 1. ročníku ZŠ Budeč

se uskuteční

ve středu 21. ledna 2015 od 13 do 17 hodin.

K zápisu se mohou dostavit děti, které se narodily do 31.srpna 2009.

Srdečně zveme děti i jejich rodiče!

Čerti přišli 5.prosince také do školy. Podobně jako ve školce ale dostaly děti pěkné dárky, takže se zdá, že nikdo vůbec nezlobí.

Tak už přišli!

Společné foto

Srdečně zveme rodiče, děti i občany Budče a okolních obcí a měst na

Den otevřených dveří,

který se uskuteční ve středu 26.listopadu 2014 od 13 do 17 hodin. Kromě této doby se můžete přijít podívat na výuku v ZŠ v době mezi 7.45 až 9.25 (na první dvě vyučovací hodiny).

Začátek roku 2014/2015 začal několika zajímavými aktivitami.

V dačickém zámeckém parku - běh.

Na plavání